Galeria

Spektakl „Tajniki” opowiada o losach trzech par migrantów, którzy wywodzą się z odmiennych kultur. Wszyscy oni muszą całkowicie zmienić swoje życie, rozpocząć je od nowa. Przedstawienie grane jest w jednej przestrzeni lub też rozpoczyna się w trzech miejscach równocześnie i wówczas widzowie sami wybierają którą historię chcą oglądać.
W zależności od tego czyje losy śledzili ich perspektywa będzie inna. Poznamy historię żołnierzy powracających z wojny, dwóch młodych kobiet, które muszą ukrywać się w domu i córkę ze starym, schorowanym ojcem, zmuszonych uciekać ze swojego kraju. Towarzyszyć im będzie tajemnicza postać. Spektakl ma przede wszystkim skłonić widza do myślenia nad tym jak łatwo osądzamy innych, jak krótkowzroczne jest nasze postrzeganie rzeczywistości i jaki wielki wpływ na ludzkie decyzje ma bieg historii. Poruszane tematy nie będą pokazane na scenie w sposób realistyczny, lecz opowiedziane za pomocą języka teatralnego, przedstawiające świat w sposób oniryczny, a czasem groteskowy.
Narratorem opowieści będzie muzyka złożona z muzyki na żywo – akordeon oraz z muzyki odtwarzanej z głośników.
Inspiracją do powstania scenariusza jest książka Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „1945. Wojna i pokój”.


Przedstawienie bez słów

 

Czas trwania: około 60 minut

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Natalia Iwaniec

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonanie maski i lalki: Mariusz Haba

Wykonanie scenografii: Robert Sawicki, Michał Wróbewski

 

Wykonawcy: Monika Filipowicz, Anastazja Kowalska, Justyna Orzechowska, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński, Justyna Samborska

Premiera: 15 czerwca 2024

„Tajniki"

T E A T R     M I G RO

Media Społecznościowe

Kontakt

Teatr Migro
tel. +48 504 285 304
         +48 505 961 711