Media Społecznościowe

Kontakt

Teatr Migro
tel. +48 504 285 304
         +48 505 961 711 
  1. pl
  2. en
  3. it

Galeria

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również do pamięci przyszłych pokoleń i okazuje się być niezwykle aktualny.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m. in. z regionalnych pieśni, śpiewanych na żywo przez aktorów, pomoże nam poznać inne języki, dźwięki oraz słowa modlitw. 

 

Spektakl do tej pory został zaprezentowany na:
prestiżowym festiwalu Chalon dans la Rue (Francja), festiwalu FITS w Sibiu (Rumunia), "ŠERMUKŠNIS" Festival w Kłajpedzie (Litwa), Nisville Jazz Theatre Festival (Serbia), Akademický Prešov (Słowacja), a także na festiwalach w całej Polsce - FETA w Gdańsku, Sztuka Ulicy w Warszawie, ULICA w Krakowie, Zamościu, Łomży, Radomiu, Poznaniu, Krośnie, Lubaczowie i wielu innych miastach w całej Polsce

 

Czas trwania: 50 minut

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Natalia Iwaniec

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik/Anastazja Kowalska, Kacper Lech/Piotr Majewski/Jan Niemczyk, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Premiera: 13 listopada 2021

 

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska. Program OFF Polska realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

 

 

Echa"

T E A T R     M I G RO